پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٧ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی ریاست دانشگاه

برگزاری ٦٦٠جلسه شورای تخصصی آموزشی و ٤٣ جلسه شورای تخصصی

ششصد و شصتمین  جلسه شورای تخصصی آموزشی و چهل و سومین  جلسه شورای تخصصی تحصیلات تکمیلی دانشگاه روز یکشنبه هشتم اسفند ماه در دفتر معاونت آموزشی دانشگاه با حضور دکترمحمد مهدی صدوقی معاون آموزشی دانشگاه، ، مدیران ، مشاوران معاونت آموزشی و معاونین آموزشی دانشکده ها برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر صدوقی معاون آموزشی دانشگاه در خصوص پایش پیشرفت تحصیلی دانشجویان به منظور جلوگیری از افت تحصیلی دانشجویان گفت: افت تحصيلي دانشجويان ولزوم پايش آن و نقش اساتيد مشاور دراين زمينه بسیار مهم است.

دکتر صدوقی در ادامه افزود: افت تحصیلی دانشجویان یک زنگ خطر آینده تحصیلی دانشجویان است. وبه همین دلیل لزوم توجه مسئولان آموزشی و مشاورین  را طلب می کند. تا به مسئله موفقیت یا شكست تحصیلی دانشجویان توجه ویژه ای شود.

وی گفت:  اساتید مشاور می بایستی شناخت و پیدا کردن علل افت تحصیلی را در گام اول فعالیت خود قرار دهند و  بعد از پیدا کردن علت ، مشاور به کمک دانشجو و در صورت لزوم خانواده او و مسئولین دانشگاه به رفع آن علت اقدام کنند، یا اینکه راهنماییهایی به دانشجو برای رفع علت ارائه نمایند. و پیشرفت دانشجوی را مورد پیگیری قرار دهند.

در این جلسه دکتر صدوقی در خصوص برگزاری جشنواره آموزشی گفت : در سال 95 با تاکید بر آموزش مجازی شاخص های انتخاب برگزیدگان جشنواره مورد بازنگری قرار گرفت . در این سال شاخص های انتخاب گروه آموزشی ، عضو هیات علمی پایه و بالینی براساس اسناد بالا دستی طراحی و مورد استفاده قرار گرفت . همچنین آیین نامه اجرایی جشنواره آموزشی در سال 94 تدوین گردید .

 وی در ادامه از معاونین آموزشی دانشکده ها خواستند با  تعامل و مشارکت با گروه های آموزشی کمیته های اجرایی جشنواره آموزشی را تشکیل دهند و پیشنهادات خود را در رابطه با شاخص های انتخاب گروه آموزشی ، اساتید و دانشجویان اعلام نمایند .

در ادامه جلسه آیین نامه آموزش مجازی ترکیبی، لزوم پایش افت تحصیلی دانشجویان و نقش اساتید مشاور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و سپس موارد که از سوی مدیریت های آموزش و تحصیلات تکمیلی و امور هیات علمی برای تصمیم گیری به شورا ارجاء شده بود مطرح گردید.

 


١١:١٠ - دوشنبه ٩ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٤٣٣٧٩    /    تعداد نمایش : ٩٥٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.