سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه

با تحقق بسته های تحول و نو آوری در آموزش پزشکی در آینده جامعه دانشگاهی علوم پزشکی با ارتباطات بالایی خواهیم داشت

نظر کلی مسئولین دانشکده توانخشی در مورد بسته های تحول و نواوری در آموزش این است که  اجرای طرح تحول نظام آموزش فرصت بسیار خوبی  برای ارتقائ کیفی شاخص های آموزش در کشور است .  اجرای این بسته ها در واقع گامهایی است که متعاقب ارزشیابی درونی دانشکده و ارائه گزارش در قالب طرح راد و آمادگی برای بررسی سازمان ASICدر حال انجام است و موفقیت آن مستلزم بکارگیری تمامی توان علمی/ پژوهشی و اجرایی دانشکده و دانشگاه است.طرح تحول آموزش گامی  موثر به سمت رسیدن به ایده آل ها و استانداردهای دانشگاه های برتر است . مشارکت فعال مسئولین اجرایی و اعضاء هیات علمی گروههای آموزشی پایه و بالینی ، آینده نگری ،  ترجیح منافع آموزش دانشجویان  بر منافع مقطعی شخصی عوامل موثری در  پیشرفت اجرای این بسته ها هستند.

این طرح از طرحهای بسیار خوب وزارت بهداشت است که اجرای آن نیازمند همکاری تمامی همکاران آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور و بویژه دانشگا ههای مادر و رتبه اول است. برای اجرای موفق این طرح بایستی تمام ظرفیتهای بالقوه ، به فعلیت رسانیده شود.  در این راستا تداوم جلسات هم اندیشی اساتید در کنار  برگزاری نشست های تخصصی کارگروههای مسئول هر بسته تحول  ضروری است . البته اجرای طرح تحول نظام آموزش نیاز به زمان طولانی دارد و برای رسیدن به سطح موفقیت  مد نظر باید بصورت مداوم پیگیری شود.  به نظر می رسد یکی از ا هداف مهم  بسته های تحول، خروج حوزه آموزش کشور از وضعیت گذشته  و ارتقاء شاخص های آموزش در تمامی زمینه ها است و در این راستا کمیت و  کیفیت برنامه های آموزشی نیز باید افزایش یابد. در صورت اجرای خوب طرح تحول نظام آموزش در کشور ، در آینده  جامعه دانشگاهی علو م پزشکی توانمند و دارای ارتباطات بین المللی خوب خواهد بود و اخلاق حرفه ایی را به خوبی رعایت خواهد کرد و  در کل شاخص های سلامت با سرعت بیشتری ارتقاء خواهد یافت

  عملکرد واحد مربوطه در راستای تحقق بسته های تحول و نوآوری در آموزش در سال 95 به شرح ذیلبوده است : دانشکده در تمامی حیطه های آموزشی( امور اساتید و دانشجویان) و ثبت در سامانه مربوطه ،  ایجاد زیرساختهای مرتبط با بسته های تحول( زیر ساختهای مرتبط با آموزش استاندارد، تجهیز آزمایشگاهها و ایجاد آمادگی جهت جذب و آموزش دانشجویان خارجی)

 و برنامه های این دانشکده در  در راستای تحقق بسته های تحول و نوآوری در آموزش در سال 96 به شرح ذیل است  : اقدامات متعددی در سطح معاونت آموزشی دانشگاه انجام شده،  کارگروههای مربوط به بسته های تحول تشکیل و به تمامی مراکز معرفی شدند. همچنین در سطح دانشکده گفتمان تحول و نوآوری در بین مسئولین ارشد و مدیران میانی حوزه آموزش در جلسات متعدد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و  نهادینه شد. در حال حاضر اجرای بسته های تحول و نوآوری به دغدغه اصلی این متولیان در تمامی سطوح تبدیل شده استبویژه تجهیز فضای آموزشی بیشتر، تداوم جذب دانشجویان خارجی، کمک به مطرح شدن دانشجویان در المپیادهای علمی، ایجاد آمادگی برای تدریس با روشهای فعال.


 


٠٩:١١ - شنبه ٣ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٤٨٠٣٤    /    تعداد نمایش : ٥٠١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.