چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی ریاست دانشگاه

برگزاری گنگره اندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی ایران

  نهمین کنگره اندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی با حضور دکتر آقاجانی رییس دانشگاه چهارشنبه اول آذرماه در بیمارستان شهیدلبافی نژاد رسما آغاز به کار کرد.

دکتر سیدامیرمحسن ضیائی رییس انجمن اندویورولوژی ایران و معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در افتتاحیه این همایش اظهار داشت: هدف همایشهای علمی تبادل آخرین اطلاعات و دستاوردهای نوین در حوزه آن رشته  علمی است تا شرکت کنندگان بتوانند تجارب و نظرات خود را به اشتراک بگذارند.

وی با اشاره به روند ۱۴ ماهه تلاش برای برگزاری این کنگره گفت: به خاطر دارم  در دومین کنگره، اولین جراحی زنده در کشور بصورت remoteبدون ارتباط با اتاق عمل برگزار شد و از سه نقطه تهران سه جراحی زنده به کنگره انتقال یافت. در طی این ۹ دوره اقدامات زیادی انجام شده و امروز افتخار داریم که نهمین کنگره را آغاز می کنیم.

رییس انجمن اندویورولوژی ایران افزود: انجمن اندویورولوژی به همراه سایر بخشها از جمله مراکز تحقیقاتی، بیمارستانهای آموزشی، دستیاران و اساتید این رشته  توانسته اند این رشته تخصصی را به یک تراز قابل قبول جهانی در کشور تبدیل کند به نحوی که امروز بیماران ما انتظار دارند بهترین سرویس خدمات درمانی را در حد تراز جهانی دریافت کنندو این مایه افتخار و مباهات است.

وی خاطرنشان کرد: مایه افتخار همکاران این رشته است که می توانند بهترین سرویس را در خدمات درمانی به مردم ارایه دهند و همچنین در تولید علم و تربیت نیروی انسانی نیز فعالیت چشمگیری در کشور داشته باشند.

دکتر ضیایی در خاتمه ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران برگزاری کنگره اظهار امیدواری کرد این همایش گامی در جهت پیشرفت رشته ارولوژی در داخل کشور بردارد .

گفتنی است در ابتدای مراسم دکتر شریفی اقدس رییس کنگره با اشاره به مشارکت دانشگاههای علوم پزشکی استانها و استفاده از تجربه و دانش همکاران اورولوژیست اظهار داشت: شرکت کنندگان در این کنگره در واقع دانش کاربردی دریافت خواهند کرد یعنی به نحوی برنامه ریزی شده که علاوه بر ارایه دانش پایه، در خاتمه کنگره شرکت کنندگان بتوانند با کسب مهارت لازم، از ابزارهای موجود در بخشهای خود به نحو بهینه برای درمان بیماران استفاده کنند.

وی با بیان این مطلب که ۷۰ سخنران ایران و هشت سخنران بین المللی در این همایش به ارایه دانش و تجربه خود خواهند پرداخت گفت: در طول برگزاری کنگره ۳۷ سخنرانی،۲  پانل، ۴ مناظره،  ۲ جراحی Liveو  semi liveدر دو بیمارستان لبافی نژاد و هاشمی نژاد خواهیم داشت. سه کارگاه همزمان نیز روز گذشته داشتیم که مورد استقبال همکاران قرار گرفت. سه جلسه آموزشی نیز برگزار می شود که پس از ویرایش برای استفاده عموم همکاران در سایت قرار می گیرد.

رییس کنگره افزود: در طول این کنگره ۱۵ مقاله بصورت شفاهی ، ۲۷ مقاله بصورت پوستر و چهار مقاله نیز بصورت ویدئو ارایه می شود. همچنین دستیارها نیز در بخشی از این همایش به ارایه موضوعات مورد نیاز آموزشی خود خواهند پرداخت.

وی در خاتمه ضمن تقدیر از تلاشهای تیم های اجرایی و علمی و دست اندرکاران برگزاری همایش اظهار امیدواری کرد کنگره مذکور برای شرکت کنندگان مثمرثمر بوده و آنان را در راستای انجام فعالیتهای حرفه ای یاری دهد.

گفتنی است این کنگره که توسط انجمن اندویورولوژی ایران و مرکز تحقیقات بیماریهای کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار می شود تا سوم آذرماه ادامه دارد.

 


٠٨:٢٣ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٤٧٦٤    /    تعداد نمایش : ٣٥٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.