پنج شنبه ٢١ آذر ١٣٩٨ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس دانشگاه با اعضای هیئت علمی گروه داخلی

رئیس دانشگاه: آموزش، ماموریت اول دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و مقدم بر همه امور است
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر این که رسالت اصلی دانشگاه، آموزش و تربیت نیروی مورد نیاز جامعه در حوزه سلامت است، گروه داخلی را مهمترین گروه آموزشی در دانشگاه و مبنایی برای آموزش، تشخیص و درمان عنوان کرد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ، دکتر محمد آقاجانی رئیس دانشگاه در دیدار با جمعی از اعضای هیات علمی گروه داخلی دانشگاه ، ضمن تقدیر از فعالیتهای ارزنده آموزشی، درمانی و پژوهشی اعضای هیات علمی گروه داخلی ، این گروه را از گروههای پرکار و موثر دانشگاه عنوان کرد.
 
وی رسالت دانشگاه را آموزش و تربیت نیروی مورد نیاز جامعه در حوزه سلامت برشمرد و افزود: ماموریت اصلی ما بعنوان عضو هیات علمی، آموزش است اما گاهی مسایل مختلف بر آموزش سایه می اندازد و آن را تحت الشعاع قرار می دهد.
 
رئیس دانشگاه با اشاره به اهمیت آموزش یادآور شد: در حال حاضر فعالیتها و عملکرد آموزشی اعضای هیات علمی به عنوان یک شاخص مهم در ارتقای آنان علاوه بر فعالیتهای پژوهشی توسط هیات ممیزه دانشگاه مورد توجه قرار می گیرد.
 
 صعود ۳۷ پله ای دانشگاه  در آخرین رتبه بندی لایدن و ۸۴ پله ای در رتبه بندی وبومتریکس
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر دستاوردها و وضعیت رو به رشد پژوهش در دانشگاه از صعود ۳۷ پله ای رتبه دانشگاه  در آخرین رتبه بندی لایدن و ۸۴ پله ای در رتبه بندی وبومتریکس خبرداد و افزود: رتبه بندی های مذکور فقط شاخص هستند و هدف نیستند و جایگاه ما را از نظر عملکرد پژوهشی نشان می دهند اما پژوهشها باید حتما کاربردی و حلال مشکلات باشند.
 
دکتر آقاجانی بر ضرورت ایجاد تحول در برنامه ریزی ها  وتقویت ارزش گذاری های آموزشی در تمام سطوح دانشگاه تاکید کرد و اظهار داشت: آموزش ماموریت اول دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و مقدم بر همه امور است. زیرا رسالت بسیار مهمی بعنوان دانشگاه مادر کشور در راستای تربیت نیروهای توانمند با مهارتهای علمی و بالینی و متخلق به اخلاق حرفه ای متناسب با نیازهای حوزه سلامت داریم.
 
جذب ۳۱۷ عضو هیات علمی در دانشگاه
 
رئیس دانشگاه با اشاره به تدوین نقشه جذب دانشگاه، از جذب ۳۱۷ عضو هیات علمی خبر داد که تعداد زیادی از  آنان بالینی هستند و این اقدام را در شرایط اقتصادی فعلی و کمبودهای بودجه ای بسیار قابل توجه دانست و یادآور شد امکان جذب نخبگان با نظر موافق اعضای گروه وجود دارد.
 
سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی ، ابزار مهم برای اعضای گروههای آموزشی
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود؛ رکن اول دانشگاه را آموزش و رکن اول آموزش دانشگاه را آموزش پزشکی عمومی برشمرد و با اشاره به سابقه اجرای برنامه ریفرم، دستاوردها و ضعف های آن  بر ضرورت بازنگری ریفرم آموزش پزشکی عمومی تاکید کرد.
 
دکتر آقاجانی انجام اصلاحات ریفرم آموزش پزشکی را به عنوان یک ماموریت ویژه برای دانشکده پزشکی برشمرد و تاکید کرد  ضمن تقویت و حفظ ارکان برنامه؛ اصلاحات لازم با توجه به خواست استاد و دانشجو، تقویت تماس دانشجو با استاد و بخش و... تا اول مهرماه انجام پذیرد.
 
رئیس دانشگاه ضمن بیان توضیحاتی درخصوص راه اندازی سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی در دانشگاه، یکسان سازی کدینگ و راه اندازی سامانه تصویربرداری یکپارچه در بیمارستانهای مختلف دانشگاه یادآور شد ۱۵ دانشگاه کشور داوطلب استفاده از این سیستم هستند. همچنین استفاده از سامانه مذکور را به اعضای این گروه توصیه کرد و برای آموزش، پژوهش و درمانی بسیار مثمرثمر خواند.
 
گروه داخلی مهمترین گروه آموزشی در دانشگاه و پایه و اصل طب است
 
دکتر آقاجانی در ادامه سخنان خود گروه های داخلی و جراحی عمومی را مهمترین وزنه های دانشگاه از نظر درمانی و آموزشی نامید و افزود: گروه داخلی مهمترین گروه آموزشی در دانشگاه است زیرا پایه و اصل طب برای آموزش، تشخیص و درمان در گروه داخلی است و سایر رشته ها عملا به نوعی ازاین گروه منشعب شده اند.
 
وی وجود بخش جنرال داخلی در بیمارستانها را امری غیرقابل اجتناب دانست و تاکید کرد: هر بیمارستان باید یک بخش جنرال داخلی داشته باشد که درون آن سرویسهای مختلف تعریف شود تا آموزش رزیدنتها و تشخیص و درمان بیماران به درستی انجام شود.
 
تاکید ریاست دانشگاه بر توزیع متوازن اعضای هیات علمی در بیمارستانها
 
دکتر آقاجانی توزیع متوازن اعضای هیات علمی در مراکز را نکته مهمی دانست و افزود: توزیع اساتید و دستیاران تخصصی و فوق تخصصی باید متناسب با مراجعه بیماران به بیمارستانها انجام پذیرد در غیر این صورت منابع هرز می رود.  
 
تشکیل مرکز امور هیات علمی و تجمیع تمامی امور به منظور تکریم اساتید و اعضای هیات علمی، تدوین نقش جذب هیات علمی، تاکید بر حضور اساتید گروههای رادیولوژی و پاتولوژی در گزارش صبحگاهی و کلاسهای آموزشی گروههای داخلی، توجه جدی به آموزش دستیاران و برگزاری امتحانات بورد برخی از موارد مطرح شده توسط دکتر آقاجانی در این نشست بود.
 
تقویت آموزش پزشکی عمومی  مهمترین برنامه حوزه آموزش دانشگاه است
 
دکتر امیر محسن ضیایی معاون آموزشی دانشگاه نیز در این نشست ضمن تبیین رویکردهای توسعه ای دانشگاه در حوزه آموزش خاطرنشان کرد: تقویت آموزش پزشکی عمومی  مهمترین برنامه حوزه آموزشی دانشگاه است که در حال اجراست.
 
وی افزود: با توجه به گسترش رشته های تخصصی و فوق تخصصی از آموزش پزشکی عمومی نباید غافل شویم  در حالی که بیشترین پذیرش دانشجو مربوط به فراگیران این دوره است وبیشترین تاثیر را در سایر دوره ها و نظام ارایه خدمات دارند. بنابراین بازنگری و اصلاحات آموزشی این دوره بسیار اهمیت دارد.
 
معاون آموزشی دانشگاه گروه طب داخلی را از مهمترین و تاثیرگذارترین گروهها در آموزش پزشکی عمومی  دانست و افزود: نقش اساتید با سابقه در آموزش رفتار و اخلاق حرفه ای به فراگیران پزشکی عمومی بسیار مهم است .
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین چالشهای اجرای برنامه دستیاری طب داخلی و راهکارهای رفع این چالشها پرداخت.
 
دکتر شهرام علمداری مدیر گروه داخلی نیز در ضمن تبیین نقشه راه گروه طب داخلی خاطرنشان کرد: این گروه با ۱۲۰ عضو هیات علمی (۸ استاد، ۳۶ دانشیار، ۷۶ استادیار) و ۲۱۵ دستیار داخلی در ۷ بیمارستان دانشگاه و ۷۹۴ تخت داخلی خدمت رسانی می کند.
 
وی ضمن تشریح سیاستهای کلان این گروه درخصوص جدول ارزیابی دستیاران، تعیین ۲۰ شاخص در کارنامه دستیاران، نحوه ارزیابی فراگیران، آزمونها و ارایه فیدبک به دانشجویان توضیحاتی بیان کرد و خواستار تمدید ضریب کا برخی از همکاران این گروه شد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه اعضای هیات علمی گروه داخلی نیز در این نشست به بیان نظرات و پیشنهاداتی پرداختند که لزوم تغییرات اساسی در ساختار کوریکولوم، مشکلات چرخشی بودن رزیدنتها در بیمارستانها، جذب دستیاران، تعیین ساعت آموزشی دستیاران، کمبود وسایل و تجهیزات، توجه به دغدغه های مالی دستیاران، ارتقای اعضای هیات علمی برخی از نکات مطرح شده توسط آنان بود.
 
این نشست با حضور دکتر محمد آقاجانی رئیس دانشگاه، دکتر امیرمحسن ضیایی معاون آموزشی دانشگاه، دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکتر نادر ممتاز منش مدیر مرکز امور هیات علمی، دکتر شهرام علمداری مدیر گروه داخلی و جمعی از اعضای هیات علمی گروه داخلی دانشگاه صبح چهارشنبه ۹ مردادماه در تالار شهیدبهشتی برگزار شد.
 
انتهای پیام/
 
 
 


١٥:٢٠ - چهارشنبه ٩ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٨١٢١٠    /    تعداد نمایش : ١٨٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.