چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دنشگاه

گام های دانشگاه در همکاری های پزشکی با سطح اول اروپا/ تفاهمنامه های مشترک همکاری با فرانسه امضا شد

 

دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به همراه دکتر ضیایی معاون  آموزشی دانشگاه و معاونین بین الملل و تحقیقات و فناوری دانشگاه پس از عزیمت به فرانسه از مراکز علمی، دانشگاهی و بیمارستانی پاریس بازدید و تفاهمنامه های همکاری با این مراکز امضا کردند.
در نخستین گام از این این بازدیدها، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با دانشگاه رنه دکارت پاریس در زمینه انجام پروژه های مشترک تحقیقاتی، برنامه های آموزشی مشترک، جابجایی اعضای هیأت علمی و جابجایی دانشجو تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه در جلسه ای که با حضور رئیس دانشگاه رنه دکارت تشکیل شد، ابتدا اطلاعات جامعی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و بیمارستانهای تابعه و دانشکده های تحت پوشش را به همتای فرانسوی خود ارائه کرد و در ادامه توانمندی های پژوهشی دانشگاه، تبادلات علمی در حیطه مسائل آموزشی و همچنین موضوع مأموریت ها و فعالیت های اتاق همکاری های علمی پزشکی دانشگاهی ایران و فرانسه توسط معاونان دانشگاه ارائه شد. 
شایان ذکر است دانشگاه رنه دکارت با 33 هزار و 500 دانشجو در همکاری با مجموعه بیمارستانی پاریس (آسیستانس پوبلیک) مهمترین سیستم دانشگاهی-بیمارستانی فرانسه محسوب می شود.
توافق اولیه بر اجرای پروژه دیپلم مشترک اورژانس ایران و فرانسه
پروژه دیپلم مشترک اورژانس بین دو دانشگاه رنه دکارت و علوم پزشکی شهید بهشتی از جمله مواردی بود که در این دیدار مطرح شد و دو طرف ضمن معرفی کوریکولوم های آموزشی رشته تخصصی اورژانس نسبت به برگزاری دوره مشترک ایران و فرانسه جهت تربیت نیروهای متخصص رشته اورژانس به توافق اولیه رسیدند.
مسئولین دانشگاه همچنین از مرکز آموزشی مهارتی بالینی ilumens بازدید کردند. این مرکز با سرمایه گذاری بالغ بر 5 میلیون یورو احداث شده و با آموزش 7 هزار دانشجو در رشته های مختلف پزشکی از قبیل قلب، گوارش، ارولوژی، زنان و زایمان و... به صورت سیمولاتور به عنوان یکی از مراکز جامع آموزشی پیشرفته در دنیا با استفاده از تکنولوژی سیمولاتور شناخته می شود.
تبادل دانشجو و محقق با انستیتو کوشن پاریس توسعه می یابد
رئیس دانشگاه و هیأت همراه در ادامه سفر خود به فرانسه از انستیتو کوشن پاریس نیز بازدید کردند و در جلسه ای با پروفسور پیر اولیویه کورو، رئیس این مرکز ملاقات داشتند. در این جلسه ابتدا طرفین به معرفی ظرفیت های تحقیقاتی و پژوهشی خود پرداختند و در نهایت در خصوص جابجایی دانشجویان PhD، محققین بالینی و اساتید توافقات اولیه صورت گرفت.
گفتنی است که انستیتو کوشن در فضایی به مساحت 17 هزار متر مربع احداث و 650 محقق در قالب 38 تیم تحقیقاتی در آن فعالیت می کنند. این مرکز یکی از توانمندترین مراکز تحقیقاتی فرانسه در علوم پزشکی می باشد و درزمینه های سرطان، ایدز و اندوکرینولوژی، ایمونولوژی و پروتئومیکس از مراکز معتبر اروپایی می باشد.
بازدید از آزمایشگاه های متمرکز و سیسیتم پنومتریک انستیتوکوشن از دیگر بخش های حضور در این انستیتو بود.
انتقال تجربه در مدیریت بیمارستانی در همکاری آسیستانس پوبلیک فرانسه
در ادامه این سفر، مسئولان دانشگاه از گروه بیمارستانی آسیستانس پوبلیک دیدار کردند و در مورد مسائل مربوط به مدیریت بیمارستانی و فعالیت پزشکان و اساتید بالینی، تخت های بیمارستانی، تعداد پرستاران و کادر درمانی تبادل اطلاعات کردند.
از مهمترین برنامه های رئیس دانشگاه در سفر به فرانسه ملاقات رسمی با مارتن هیرش وزیر سابق بهداشت فرانسه و رئیس فعلی گروه بیمارستانی آسیستانس پوبلیک بود که در این ملاقات در خصوص موضوع مدیریت مجموعه های بیمارستانی و تأمین بودجه بحث و تبادل نظر شد و همچنین توافق شد دوره های مدیریت بیمارستانی توسط آسیستانس پوبلیک در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شود. در ادامه همچنین از مرکز چک آپ بیمارستان نکر، خانه سولن (مرکز نوبالغین و نوجوانان)، ساختمان جدید پورتال رویال(مرکز مادر و کودک و واحد نوزادان) و سرویس رانیماسیو و سیستم اورژانس بیمارستان کوشن بازدید شد.
در پایان این سفر، دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه و هیأت همراه در دیداری که به دعوت سفیر ایران در فرانسه صورت گرفته بود ضمن تشریح ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همچنین تعامل صورت گرفته با مراکز دانشگاهی و بیمارستانی فرانسه اظهار امیدواری کرد با همیاری سفارت ایران در فرانسه ارتباطات شکل گرفته تقویت گردد و شاهد ارتقاء سلامت و کیفیت خدمات درمانی در کشور باشیم. ابوالقاسم دلفی سفیر ایران در فرانسه نیز ضمن تشکر از رئیس دانشگاه و هیأت همراه، آمادگی خود را جهت پیشبرد اهداف مورد نظر اعلام کرد و بر نقش اثرگذار ارتباطات علمی و دانشگاهی ایران و فرانسه تأکید کرد 


٠٩:٢٥ - دوشنبه ٧ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٨٧١٥    /    تعداد نمایش : ٤٤٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.