چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه

برگزاری اولین نشست با دانشجویان دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به منظور تشکیل کمیته دانشجویی دانشگاه

اولین جلسه نشست با دانشجویان معرفی شده توسط دانشکده ها روز پنجشنبه مورخ 96/12/10در سالن شهید بهشتی و با حضور دکتر علیرضا رجایی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه، دکتر امیر مازیار نیایی معاون مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه، آقای اکبر بلوردی مسئول دبیر خانه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانشگاه و جمعی از دانشجویان منتخب دانشکده ها جهت کمیته های دانشجویی برگزار شد .

در این جلسه دکتر رجایی هدف از برگزاری این نشست را تعامل با دانشجویان بیان کرد و گفت:در دانشگاه مثلثی وجود دارد که اضلاع آن را دانشجو ، استاد و آموزش تشکیل میدهد و دانشجویان به عنوان عضو فعال و پویا و خواستار بهترین ها می تواند نقاط قدرت و ضعف استادو آموزش و در کل مجموعه را شناسایی کنند و به اطلاع مسئولین دانشگاه برسانند. .

دکتر رجایی در ادامه افزود: واحدی به نام مرکز توسعه دانشجویان راه اندازی می کنیم و انتظار داریم از توان و قدرت دانشجویان جهت رفع مشکلات آموزشی استفاده کنیم.

وی افزود: دانشجویان عزیز ضمن تعامل با یکدیگر می توانند وضعیت موجود در زمینه آموزش را بررسی کنند و با شناسایی نقاط قوت و ضعف آموزش و برنامه ریری جهت رفع مشکلات بازوی توانای آموزش باشند.

مدیر مرکز توسعه آموزش پزشکی گفت: وظیفه مهم دانشگاه کمک به سلامت جامعه است و در برنامه های آموزشی بحثی که وجود دارد این است که آیا واحدهای درسی گذرانده شده توسط دانشجویان به درد جامعه می خورد ؟ روش تدریس اساتید چگونه است ؟ آیا دانشجویان بهره کافی را از مطالب ارائه شده می بردند ؟ دانشجویان یکی از ارکان اصلی و صاحب نظر در زمینه آموزش هستند.

دکتر رجایی در ادامه گفت: برنامه تشکیل کمیته های دانشجویی در دانشکده ها را در دست اقدام داریم و در سطح دانشگاه نیز کمیته مرکزی کمیته دانشجویی را خواهیم داشت تا با کمیته های مستقر در دانشکده ها در تعامل مستمر باشند.

 دانشجویان عزیز می توانند از دانشگاه های موفق در زمینه تشکیل کمیته های دانشجویی الگوبرداری کنند و به صورت خودجوش برنامه ریزی های لازم را انجام دهند و از میان خود نمایند گانی را انتخاب نمایند.

در ادامه نشست دانشجویان سوالات و بخشی از مشکلات موجود در آموزش دانشکده خود را  مطرح نمودند

در خاتمه دکتر رجایی ضمن پاسخ به سوالات دانشجویان گفتند: اصلی ترین دریافت کنند خدمات آموزشی دانشجویان هستند  و باید با تعامل دو سویه از نظریات دانشجویان در تمامی مقاطع از زمان شروع تحصیل در دانشگاه تا مرحله فارغ التحصیلی استفاده شود.

 

 


٠٩:٠٥ - شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٨٩٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٢٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.