چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش مداوم دانشگاه

بازدید نماینده وزارت از مرکز پیشنهادی آموزش مهارتی و حرفه ای دانشگاه

با استناد به ماده 1 قانون تشکیل وزارت بهداشت درمان ، آموزش پزشکی و به منظور پاسخ به نیاز روزافزون جامعه وزارت بهداشت اقدام به سامان بخشی نظام آموزش مهارتی و حرفه ای در حوزه سلامت نموده است. اداره آموزش مداوم دانشگاه نیز با هدف استقرار این نظام و در چارچوب اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی و به منظور بهره وری حداکثر از ظرفیت‌های موجود اقدام به آماده سازی پيش نيازها جهت راه اندازی مرکز مجری آموزش مهارتی و حرفه ای نمود.

در این راستا آقای دکتر مهدی سروش معاون مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه ایی علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران  در تاریخ 9 اسفند ماه سال جاری در نشستی با حضور آقای دکتر شاهین شادنیا قائم مقام معاون آموزشی دانشگاه ، آقای دکتر احمد علی بابائی رئیس اداره آموزش مداوم دانشگاه و معاون ایشان سرکار خانم دکتر مهستی عطائی شرکت کردند.

در این نشست دکتر سروش درخصوص ضرورت و نیاز راه اندازی دوره های آموزش مهارتی و حرفه ای برای کلیه اقشار جامعه و زیرساخت های لازم جهت استقرار این نظام آموزشی تاکید نموده و سه نقش دانشگاه را به عنوان واحد حاکمیتی ، مرکز مجری و مرکز برگزاری آزمون های  مهارتی خاطرنشان شدند . وی هم چنین توسعه فعالیت های بین المللی را در دانشگاه های بزرگی مثل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ظرفیتهای خوب دانشگاهی برشمردند.

در جریان این نشست آقای دکتر شادنیا و آقای دکتر علی بابائی ضمن خیر مقدم جهت رفع ابهامات و شفاف سازی به طرح سوالاتی درخصوص اساس تعرفه گذاری دوره ها ، نحوه توزیع منابع دریافتی ، چارت تشکیلاتی سازمانی ، نحوه صدور گواهی ها و معیارهای ورود داوطلبین و ... پرداختند .

در ادامه به منظور تائید و تکمیل مراحل تاسیس مرکز مجری آموزش مهارتی و حرفه ای از مکان پیشنهادی واقع در پژوهشکده بیماریهای گوارش و کبد بازدید شد . در جریان این بازدید آقای دکتر زالی رئیس پژوهشکده بیماریهای گوارش و کبد ضمن خوشامدگوئی به هیات بازدید کننده از عزم توسعه آموزش‌هاي مهارتي و حرفه اي ابراز خرسندي نموده و بر همكاري‌هاي ميان بخش‌هاي مختلف در دانشگاه تاكيد داشتند.

در پایان فضاهای فیزیکی ، سالن اجتماعات و بخش های مختلف آموزشی ،درمانی و پژوهشی با همراهي دكتر صادقي (مدیر آموزشی پژوهشکده) مورد بازدید قرار گرفت و دکتر سروش اجماع سه حوزه  آموزش ،درمان و پژوهش را در این مرکز از نقاط بارز و برجسته آن برشمردند.

 

 


١١:٤٢ - شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٢٩٢    /    تعداد نمایش : ٣٩٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.