چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه

برگزاری جلسه با معاونین آموزشی مراکز

  جلسه با معاونین آموزشی مراکز روز سه شنبه 23 اسفند ماه در اتاق شورای معاونت آموزشی و با حضور دکتر سید امیر محسن ضیایی معاون آموزشی دانشگاه ، مدیران حوزه آموزش و معاونین آموزشی مراکز تشکیل شد .

در این جلسه دکتر ضیایی ضمن تاکید برحضور فیزیکی اعضاء هیات علمی گفت: سیاست رسمی دانشگاه در سال آینده مانیتورینگ سیستماتیک حضور فیزیکی اعضاء محترم هیات علمی را خواهد بود.

وی در ادامه افزود: حضور فیزیکی شاخص اصلی بوده و پایه و اساس تمام ارزشیابی ها ی اعضاء محترم هیات علمی خواهد بود.

 در ادامه دکتر ضیایی گفت: بیمارستانها خط مقدم خدمت رسانی به بیماران هستند و برای ارائه بهترین خدمات  ضروریست مسئولیت و اختیارات روسای بیمارستان ها  بازنگری شود.

معاون آموزشی در باره هدف از اجرای طرح حاکمیت آکادمیک گفت: هدف کلی حاکمیت آکادمیک طراحی نظام جامع ارزشیابی کارآمد و اثر بخش هیأت علمی و مبتنی بر رسالت دانشگاه است زیرا مهمترين رکن مؤسسات آکادمیک نيروي انساني خبره اي است که بار اصلي آموزش را بردوش دارد و در سراسر دنيا اعضاي هیات علمی (faculty members) در موسسات آموزش عالی بعنوان سرمایه اصلی دانشگاهها شناخته شده و توجه خاص به توسعه این نیروی انسانی مبذول شده است.

 وی افزود : از آنجائیکه پیشرفت ، رشد و بالندگی دانشگاه  مرهون فعالیت های این عناصر کلیدی یعنی هیات علمی می باشد ، به همین دلیل لازم است ارزشیابی فعالیت های آموزشی و پژوهشی اساتید با ابزار ویژه حاکمیت بالینی که تمامی فعالیت های یک عضو هیات علمی را در حوزه های اصلی آموزش ، پژوهش ، مدیریت اجرائی ، تبادل و ترجمان دانش ، ثبت می کند سنجیده شود.

وی افزود : در این طرح ارزشیابی فعالیت های اساتید بر مبنای تقسیم کار و تعهد اولیه و در جهت اهداف دانشگاه ، دانشکده و واحد های زیر مجموعه صورت می گیرد .

دکتر ضیایی  سپس در باره مزیت نسبی طرح حاکمیت دانشگاهی گفت : در این ارزشیابی فقط واحد وقت و زمان تلف شده اساتید ملاک سنجش نیست بلکه علاوه بر زمان و تلاش در واحد زمان ، عوامل دیگری مانند سطح فراگیران یا مرتبه علمی عضو هیات علمی بر ارزش فعالیت تاثیر می گذارد .

در ادامه جلسه معاونین آموزشی دانشکده ها سوالات و نقطه نظرات خود اعلام کردند .

در پایان جلسه دکتر ضیایی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات یک ساله معاونین آموزشی مراکز خواستار ابلاغ پیام تبریک و قدردانی ایشان به پرسنل صدیق مراکز شدند.


١٤:٥٩ - چهارشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٥٨٤    /    تعداد نمایش : ٤٧٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.