جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه با گروه آموزشی قلب و عروق دیدار کرد

دکتر آقاجانی: برنامه های آموزشی، مناسب با نیازهای حوزه سلامت تدوین شود

دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه در دیدار با اعضای گروه قلب و عروق دانشگاه، این گروه را بعنوان یکی ازموثرترین گروههای دانشگاه معرفی کرد 

در این نشست که با حضوردکتر ضیایی معاون آموزشی، دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری، دکتر طبیبی رییس دانشکده پزشکی واعضای گروه قلب و عروق دانشگاه برگزار شد؛ تلاش های ارزنده گروه قلب و عروق ارزیابی و درخواست های اعضای گروه بررسی و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر آقاجانی با اشاره به افزایش و شیوع  ۴۷ درصدی بیماری های قلبی و عروقی و افزایش ۲۰ درصدی سکته های قلبی، بعنوان یکی از مهمترین عوامل مرگ و میر ایرانیان در کشور؛ وظیفه سنگین متخصصان گروه قلب و عروق دانشگاه و تلاشهای آنان را در راستای ارائه خدمات مناسب یادآور شد.

رئیس دانشگاه در ادامه با تاکید بر استمرار جلسات با گروه های آموزشی به منظور شناسایی کمبودها و نیازها، پیگیری موثرتر و ارائه راهکارهای دقیق خطاب به حاضرین در جلسه گفت: باید نسبت به  تمامی موضوعات دانشگاه حساس باشید تا نام والای  دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در تارک علمی گروه پزشکی بدرخشد و این مهم  نیازمند همدلی همه جانبه است  که تنها با مجاهدت، صبر، پایداری و گذشت محقق خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که لازمه هر بهبودی شناخت وضعیت موجود است اظهار داشت: برای ارتقا و حرکت به سوی اهداف دانشگاه، بیمارستانها و گروههای آموزشی را با ۳۷ شاخص، و در بازه زمانی شش ماهه مورد ارزیابی قرار داده ایم. در خصوص ۱۰۳ گروه آموزشی نیز این هدف اجرایی شده است چرا که شناسایی نقاط قوت و ضعف هر مجموعه ای مقدمه ای برای حل مشکلات است.

دکتر آقاجانی ادامه داد: لزوما شناخت به معنی رفع مشکلات نیست، بنابراین باید ضمن ترسیم برنامه ای مشخص، ارائه راهکارو عزم جدی برای رفع  و شناسایی مشکلات چاره اندیشی کنیم.

وی با تاکید براهمیت آموزش و تربیت نیروی انسانی در حوزه سلامت بعنوان اولین هدف دانشگاه اظهار داشت: برنامه های آموزشی باید متناسب با نیازهای دانشگاه ها و حوزه سلامت تدوین شود و برای پیشرفت آموزش برنامه ای مدون داشته باشیم تا در نهایت خروجی بهتری داشته باشیم.

رییس دانشگاه با اشاره به آزمونهای تخصصی بورد بعنوان یکی از مهمترین معیارهای ارزیابی آموزشی؛ تلاش به منظوربرگزاری هرچه با کیفیت تر این آزمونها را از سوی مدیران گروهها خواستار شد و گفت: لازم است آزمونهای بورد شفاهی و کتبی از یکدیگر تفکیک شود تا بتوانیم بصورت جزئی تری موارد و نقاط ضعف را بررسی کنیم ضمن اینکه برگزاری کلاسهای فشرده قبل از برگزاری این مسابقه علمی موجبات افزایش دانش شرکت کنندگان را فراهم می آورد.

وی در ادامه به ظرفیت های مناسب دانشگاه اشاره کرد و برنامه ریزی در راستای ایجاد بیمارستان تک تخصصی قلب و عروق ضمن بهره مندی از اعضای هیات علمی تمام وقت جغرافیایی را خواستار شد.

دکتر آقاجانی در خاتمه سخنان خود، جذب اعضای هیات علمی ضمن تمرکز بر نخبگان را از جمله سیاست های دانشگاه دانست و گفت: شناسایی و جذب افراد نخبه مشروط بر اینکه استانداردهای نخبگی را دارا باشند می تواند اتفاق بزرگ علمی را در دانشگاه رقم بزند و  دراین مسیر دانشگاه به رغم محدودیت منابع آمادگی جذب نخبگان از داخل یا خارج کشور را اعلام می کند.

دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه نیز در این نشست با اشاره به گروه قلب و عروق دانشگاه بعنوان یکی از گروههای محوری ومهم دانشگاه گفت: این گروه به دلیل سابقه، تعداد اعضای هیات علمی و دستیاران، رشته های تحصیلات تکمیلی، خدماتی که ارائه می دهد و تاثیری که در سلامت جامعه و کشور دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و سرمایه گذاری در این حوزه موجبات نزدیک شدن به اهداف دانشگاه و نظام سلامت را فراهم می کند.

وی  با تاکید برلزوم جذب اعضای هیات علمی نخبه اظهار داشت: اعضای هیات علمی باید بتوانند در دانشگاه  و گروه تغییرات موثری ایجاد کنند. دکتر ضیایی در ادامه توضیحاتی در خصوص اهمیت بازه زمانی بین برگزاری امتحانات بورد، دانش آموختگی و فارغ التحصیلی ارائه داد و از ترسیم راهکار برای اجرایی شدن این مهم خبر داد.   

دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز در این نشست با اشاره به مرکز توسعه تحقیقات بالینی بیمارستان مدرس بعنوان فعالترین واحدتحقیقاتی قلب و عروق دانشگاه از برگزاری کنگره های بین المللی توسط این گروه و پتانسیل بالای آن خبرداد.

وی با بیان این موضوع که بستر تولید مقالات علمی در رشته قلب و عروق در سراسر دنیا به نسبت سایر رشته ها رتبه متوسط را داراست، توجه به خود استنادی در مقالات را در این گروه مورد تاکید قرار داد.

گفتنی است در این نشست اعضای گروه قلب و عروق به مواردی نظیر؛ برنامه جامع آموزش بالینی با محوریت بیمار، وضعیت شاخص های پایش شده در مراکز، میانگین سنی اعضای هیات علمی مراکز، مقایسه نسبت اعضای هیات علمی به فراگیران در گروههای آموزشی، ارتقاء کیفیت آموزشی و برنامه مدون ضمن پایش و نظارت مستمر و ... اشاره کردند.


٠٧:٤٥ - شنبه ٩ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٦٣٨٦٨    /    تعداد نمایش : ١٣٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.