يکشنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٨ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه و معاون آموزشی دانشگاه با رایزن منطقه ای بهداشت فرانسه در امور خاورمیانه دیدار کردند.

.

 دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با گیوم هوارد رایزن منطقه ای بهداشت فرانسه در امور خاورمیانه به همراه وابسته علمی سفارت این کشور دیدار کرد و این مهمانان با حضور در حوزه معاونت بین الملل از پژوهشکده های علوم غدد درون ریز، متابولیسم، گوارش و کبد بازدید کردند.

در این برنامه دکتر آقاجانی ضمن خوش آمدگویی به مهمانان، بخش های مختلف دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را به صورت کامل و در گزارش جامعی طرح تحول سلامت را تشریح کرد.
دکتر آقاجانی در این جلسه با اشاره به اینکه براساس طرح تحول سلامت هم اکنون ۱۱ میلیون نفر تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارند، گفت: با کاهش سهم پرداختی بیماران از ۳۷ به هشت درصد از هزینه های درمانی و افزایش سطح کیفیت خدمات در مراکز پزشکی دولتی رضایتمندی بیماران به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. 
به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در حال حاضر پرداخت های ماهانه کارکنان خدمات درمانی بر مبنای عملکرد آنها صورت می پذیرد که این امر به تقویت انگیزه نیروهای بخش درمانی منجر شده است.
وی با اعلام توجه ویژه مراکز باروری به تشویق زوج های جوان به زایمان طبیعی در مراکز درمانی مجهز، از انجام تلاش برای تاسیس و بازسازی بیمارستان ها خبر داد و گفت: در مسیر ارتقای کیفیت بخش های مختلف سعی شده تا با خرید خودروهای جدید، طب اورژانس کشور به ناوگان هوایی تجهیز و ناوگان زمینی این مجموعه تقویت شود.
دکتر آقاجانی با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده با دانشگاه رنه دکارت و مجموعه بیمارستانی پاریس، افزود: دوره دیپلم مشترک طب اورژانس و اعطای گواهینامه ازسوی AP-HP پاریس به تعدادی از اعضای طب اورژانس کشور از دیگر اقداماتی است که در این دانشگاه انجام شده است.
وی با تاکید بر لزوم پیگیری جدی این همکاری مشترک اظهار امیدواری کرد که همکاری هر دو طرف در زمینه اجرای طرح های آموزشی و علمی در آینده نزدیک توسعه یابد. 
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به تجربه فرانسه در تجمیع آزمایشگاه های تشخیصی و بهره مندی این دانشگاه از این الگو در راه اندازی یک آزمایشگاه مرجع و مرکزی، تصریح کرد: همچنین این دانشگاه مصمم به تاسیس مرکز سیمولاتور به منظور آموزش بالینی دانشجویان پزشکی است که امیدواریم در این حوزه هم بتوانیم از تجارب مراکز فرانسوی بهره مند شویم.
در این نشست، دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با بیان اینکه علی رغم تحریم های ناعادلانه، دانشگاه های کشور در سطح جهانی و منطقه ای رشد چشمگیری داشته اند، گفت: باوجود مشکلات موجود، ایران توانسته است از حیث تولید مطالب علمی رتبه پانزدهم در سطح جهان و رتبه نخست را در سطح منطقه به خود اختصاص دهد.
وی اظهار امیدواری کرد با کمک کشور فرانسه، ایران بتواند به عنوان یک هاب علمی موثر در خاورمیانه عمل کند. 
دکتر ضیایی همچنین از زحمات و همکاری دکتر حشمتی مسئول اتاق همکاری های علمی- پزشکی دانشکاهی ایران و فرانسه تقدیر کرد.
در خاتمه این جلسه دکتر فیضی معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز از آمادگی اتاق همکاری های علمی- پزشکی دانشکاهی ایران و فرانسه به منظور تقویت همکاری های علمی بین دو کشور خبر داد.
پس از پایان جلسه گیوم هوارد رایزن منطقه ای بهداشت فرانسه در امور خاورمیانه از بخش ارولوژی و پیوند کلیه مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهید لبافی نژاد بازدید کرد. 
گفتنی است در این جلسه علاوه بر سخنرانان، دکتر قناتی مدیر آموزشی و پژوهشی معاونت بین الملل و مسئول هماهنگی های اتاق فرانسه، دکتر مافی مشاور معاونت بین الملل، پوربابایی کارشناس کشور فرانسه در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دکتر حبیبی کارشناس اتاق همکاری های علمی- پزشکی دانشکاهی ایران و فرانسه و عبادی کارشناس بین الملل در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز حضور داشتند.
 

 


٠٧:٢٠ - شنبه ٦ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٥٠٣٤    /    تعداد نمایش : ١٦٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.