جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه هم اندیشی آسيب‌شناسي با گروه پاتولوژی

با حضور معاون آموزشی دانشگاه برگزار شد:

جلسه هم اندیشی آسيب‌شناسي با گروه پاتولوژی با حضور دکتر سید امیر محسن ضیایی معاون آموزشی دانشگاه، دکتر شاهین شادنیاقائم مقام و معاون اجرایی معاونت آموزشی و همچنین مدیر گروه و اعضاء گروه پاتولوژی روز یکشنبه 21 مرداد ماه در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی، در ابتدای جلسه دکتر ضیایی ضمن تشکر از حضور اعضاء هیات علمی گروه آموزشی پاتولوژی گفت: دانشگاه در حال رصد گروه های آموزشی است و ما شاخص های روشنی از وضعیت گروه ها در اختیار داریم که بیانگر نقش اساسی مدیر، معاون و تمام اعضاء گروه و جایگاه گروه آموزشی دانشگاه می باشد. بنابراین با توجه به اینکه این دانشگاه جز دانشگاه­های طراز اول کشور شناخته شده است و این امر با همکاری اعضای هیات علمی امکانپذیر است که لازمه آن داشتن یک کاری تیم است .

دکتر ضیایی تصریح کرد: هدف از تشکیل جلسه، برنامه ای است که دانشگاه در حال پیگیری آن می باشد تا منجر به بهبود وضعیت آموزشی، صلاحیت دانش آموختگان، دستیاران و دانشجویان و بطور کل بهبود آنچه که در حال حاضر در آن موقعیت قرار گرفته ایم باشد.

معاون آموزشی دانشگاه تاکید کرد: با توجه به قدمت دانشگاه و وجود اعضای هیات علمی و نیز جایگاه مهمی که دانشگاه ما در سطح ملی، منطقه ای و کشور دارد و به عنوان دانشگاه طراز اول یاد شده و به طور مرتب رصد می شود و تحت رتبه بندی و اعتبار بخشی قرار می گیرد، بنابراین باید در جهت حفظ موقعیت دانشگاه تلاش بسیاری انجام شود.

وی اذعان داشت :در این خصوص در یک برنامه کوتاه مدت گروه های آموزشی را از جهت آموزشی و پژوهشی و ارائه خدمت بر اساس داده­های موجودی که داریم مورد ارزیابی قرار داده ایم و به بررسی موقعیت گروه بین سایر گروههای آموزشی دانشگاه و گروه های آموزشی در سطح منطقه ای با توجه به آمایش منطقه ای و سطح ملی پرداختیم .

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اهمیت جایگاه اعضای هیات علمی در دانشگاه گفت: اعضا هیات علمی از بزرگترین سرمایه و محوری ترین بخش دانشگاه به شمار می آیند، در واقع هویت هر دانشگاه با اعضاء هیات علمی شناخته می شود.

دکتر ضیایی در ادامه با بیان اینکه جلسات هم اندیشی با گروه های آموزشی برای رفع مشکلات است تا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان دانشگاه تیپ یک کشور با برند برجسته ایی که داراست و حاصل تلاش مدیران و اعضاء هیات علمی قبل از ماست به عنوان یک میراث ارزشمند در جایگاهش حفظ شود افزود: بدون در نظر گرفتن همکاری و همفکری، همچنین اقدام اعضامحترم گروه این کار امکان پذیر نیست.

وی تاکید کردند ما مسئول سلامتی جامعه هستیم و عملا اقداماتی که صورت می گیرد یا دانش آموختگانی که در واقع از دانشگاه خارج می شوند باید در جایگاه درست قرار گیرند واین یعنی ما پاسخگوی اجتماعی دانشگاه هستیم.

در ادامه جلسه دکتر وحید شاهی مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از مقایسه گروه ها و تحلیل 6 ساله دانشنامه تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سال 1391تا 1396 دانشگاه پرداخت.

در ادامه دکتر ناصحی سرپرست اداره هیات علمی دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت نیروی انسانی دانشگاه در رشته پاتولوژی و توزیع نیروی  انسانی رشته پاتولوژی گفت: گروه پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  از سال1338 در دانشگاه ملی پایه گذاری شده و کم کم به وضعیت فعلی با جداشدن بعضی از گروهها که گروه پاتولوژی منفک شده فعالیت خوبی دارند و چالش ها بررسی شده و امیدواریم حاصل این جلسه در جلسات بعدی پیگیری بشود  و نقشه راه مناسبی برای گروه داشته باشیم .

دکتر ضیایی در خاتمه ضمن تاکید بر جذب هیات علمی نخبه افزود : در گروهها در بحث جذب اعضای هیات علمی ، اگر نخبه ای در این رشته باشد بدون هیچ مانعی جذب خواهد شد .

شایان ذکر است هریک از اعضای گروه نسبت به برنامه ها و درخواست های خود اظهار نظر نمودند و نقطه نظرات خود را بیان کردند .


١٣:٠٩ - دوشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٦١٠١    /    تعداد نمایش : ١٤٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.