جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه هم اندیشی با گروه جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

دکتر ضیایی: ما مسئول سلامتی جامعه و عملا اقداماتی که صورت می گیرد هستیم

جلسه هم اندیشی با گروه جراحی­عمومی با حضور دکتر سید امیر محسن ضیایی معاون آموزشی دانشگاه، دکترشاهین شادنیا معاون اجرایی معاونت­آموزشی، دکتر وحید­شاهی مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه، دکتر ناصحی سرپرست اداره هیات علمی دانشگاه، دکتر علی طبیبی رییس دانشکده پزشکی، دکتر افشار ابوالفضل افشار فرد مدیرگروه و اعضاء گروه جراحی­عمومی یکشنبه 4 شهریور ماه در سالن شهید بهشتی شهید بهشتی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی، در ابتدای جلسه دکتر ضیایی ضمن تشکر از حضور اعضاء هیات علمی گروه آموزشی جراحی عمومی گفت: دانشگاه در حال رصد گروه های آموزشی است و ما شاخص های روشنی از وضعیت گروه ها در اختیار داریم که بیانگر نقش اساسی مدیر، معاون و تمام اعضاء گروه و جایگاه گروه آموزشی دانشگاه می باشد.

معاونت آموزشی دانشگاه با تاکید بر اهمیت جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سطح کشور و منطقه گفت: گروه ها با برنامه ریزی متناسب با شرایط خود و شرایط فعلی کشور و وزارت بهداشت می­توانند خیلی از مشکلات فعلی را حل برطرف نمایند. وی افزود: با شفاف شدن انتظارات گروه و دانشگاه و تعیین معیارهای ارزشیابی می توانیم به یک توافق نامه با بازه زمانی کوتاه مدت و میان مدت دست یابیم .

دکتر ضیایی تصریح کرد: ما مسئول سلامتی جامعه هستیم و عملا اقداماتی که صورت می­گیرد یا دانش آموختگانی که در واقع از دانشگاه خارج می­شوند باید در جایگاه درست قرار گیرند. وی با تاکید بر اهمیت جایگاه اعضای هیات علمی در دانشگاه گفت: اعضا هیات علمی از بزرگترین سرمایه و محوری ترین بخش دانشگاه به شمار می آیند، در واقع هویت هر دانشگاه با اعضاء هیات علمی شناخته می­شود.

در ادامه جلسه دکتر وحید­شاهی مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از مقایسه گروه ها و تحلیل 6 ساله دانشنامه تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سال 1391تا 1396 دانشگاه پرداخت.

دکتر ناصحی سرپرست اداره هیات علمی دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت نیروی انسانی دانشگاه در رشته جراحی­عمومی و توزیع نیروی انسانی رشته جراحی­عمومی گفت: گروه جراحی عمومی در هفت بیمارستان­های شهدای­تجریش، امام حسین(ع)،آیت ا... طالقانی، دکتر مسیح دانشوری،مهدیه، مدرس و لقمان با تعداد 43 هیات علمی و میانگین سنی 53 سال سن ، میانگین سنوات خدمت 16سال مشغول به خدمت می باشند که با توجه به سیاست های پنج ساله دانشگاه نیازمند توزیع هدفمند در اعضاء هیات علمی در مراکز هستیم. و گروه فعالیت خوبی دارند و چالش ها بررسی شده و امیدواریم حاصل این جلسه در جلسات بعدی پیگیری بشود و نقشه راه مناسبی برای گروه داشته باشیم.

 دکتر ضیایی در خاتمه ضمن تاکید بر جذب هیات علمی نخبه افزود : در گروهها در بحث جذب اعضای هیات علمی ، اگر نخبه ای در این رشته باشد بدون هیچ مانعی جذب خواهد شد .

شایان ذکر است هریک از اعضای گروه نسبت به برنامه ها و درخواست های خود اظهار نظر نمودند و نقطه نظرات خود را بیان کردند.


١٢:٢٣ - دوشنبه ٥ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ٦٦٣٤٤    /    تعداد نمایش : ٢٦٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.