پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

با محور ماموریت های ویژه و جشنواره آموزشی دانشگاه : جلسه چهلم و چهل و یکم شورای تحول در آموزش برگزار گردید

چهلمین جلسه شورای تحول در آموزش دانشگاه با محور بررسی ماموریت های ویژه واسپار شده به دانشگاه در برنامه تحول و نوآوری در آموزش  وزارت متبوع شنبه 7 مهرماه 97 در دفتر معاون آموزشی دانشگاه برگزار شد.

تعیین تکلیف ماموریت های ویژه دانشگاه شامل توسعه دانش آموزش پزشکی و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی تهران در توسعه دانش پزشکی هسته ای و همچنین ماموریت جدید واسپار شده به دانشگاه با عنوان توسعه دانش مرتبط با مدیریت در حوادث و بلایا  مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت. در این جلسه همچنین گزارش طرح (Pace) مطرح شد و و اعضای شورا پیشنهادات خود را ارائه دادند.

همچنین چهل و یکمین جلسه ی شورای تحول در آموزش دانشگاه شنبه 14مهر ماه در دفتر معاونت آموزشی دانشگاه برگزار شد.

یکی از ماموریت های ویژه دانشگاه در طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در کشور" توسعه دانش آموزش پزشکی " است؛ در این راستا دکتر یزدانی، رئیس دانشکده مدیریت و آموزش پزشکی و عضو شورای تحول گزارش تفصیلی برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه دانش آموزش پزشکی در دانشگاه و کشور را ارائه دادند؛ هدایت پروژه های دانشجویان به ویژه مقطع Ph.Dدر راستای بسته های تحول و نوآوری در آموزش، فراهم نمودن زیرساخت های توسعه دانش آموزش پزشکی در کشور و هدایت طرح های ملی در سطح کشور از اهم اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق ماموریت ویژه توسعه دانش آموزش پزشکی توسط همکاران دانشکده مدیریت و آموزش پزشکی بوده است.

  در ادامه جلسه دکتر رجایی مدیر مرکز مطالعات  و توسعه دانشگاه، ضرورت ها و چالش های برگزاری جشنواره آموزشی دانشگاه را ارائه نمودند و مقرر شد جشنواره آموزشی هر ساله برگزار شود اما در خصوص تغییر تاریخ برگزاری جشنواره و امکان پذیری ادغام با جشنواره پژوهشی ابن سینا و برگزاری جشنواره آکادمیک دانشگاه، در جلسات آتی تصمیم گیری شود.

همچنین در این جلسه دکتر وحید شاهی شاخص های پیشنهادی جهت رتبه بندی گروه های آموزشی بالینی را ارائه دادند.

 در خاتمه دکتر ضیایی معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تاکید بر این مساله که ارزیابی ها و رتبه بندی های انجام شده در وزارت متبوع لازم است با ماموریت دانشگاه ها مطابقت داشته باشد، بر انجام ارزیابی ها و رتبه بندی دانشگاه ها مبتنی بر ماموریت های واسپاری شده توسط وزارت متبوع تاکید کردند. همچنین ایشان ضمن تاکید بر شناسایی و معرفی الگوهای موفق در سطح دانشگاه، بر اصلاحات اساسی در محور های درون داد، فرایند ها و برون داد به منظور افزایش بهره وری در سیستم آموزش تاکید نمودند.  


١٤:٣٢ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٨٥١٢    /    تعداد نمایش : ٣٥٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.