چهارشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس دانشگاه با اعضای هیئت علمی گروه داخلی

دکتر آقاجانی با اشاره به اینکه آموزش رکن اصلی دانشگاه است، تأکید کرد: بدون تردید آموزش پزشکی عمومی ستون این رکن مهم است که باید به‌طور خاص موردتوجه قرار گیرد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر محمدآقاجانی رییس دانشگاه ۱۹ مردادماه در دیدار با گروه‌ آموزشی داخلی با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی مدون در گروه اظهار کرد: فعالیت‌های متمرکز و منظم  هدف‌گذاری‌های آموزشی و پژوهشی را جهت می دهد.
 
وی گروه داخلی را یکی از مهم‌ترین گروه‌های آموزشی دانشگاه توصیف کرد و گفت: هدفمندی و شور و شوق ایجادشده در این گروه این امیدواری را در ارکان مختلف دانشگاه به وجود آورده است که گروه‌های که بر اساس اهداف دانشگاه حرکت می‌کنند می‌توانند آینده بهتری برای دانشگاه رقم بزنند.
 
گروه داخلی می‌تواند عمده‌ترین مشکلات درمان را اصلاح کند
 
رئیس دانشگاه اثرگذاری گروه داخلی در پزشکی عمومی را موردتوجه قرارداد و خاطرنشان کرد: چنانچه هدف‌گذاری در این گروه به‌درستی انتخاب شود عمده‌ترین مسائل حوزه پزشکی و درمان بیماران اصلاح خواهد شد.
 
وی از تربیت ۱۴ هزار دانشجوی این دانشگاه  در  ۲۵۸ رشته مقطع خبر داد و گفت: باید به کیفیت آموزش‌ها توجه بیشتری داشته باشیم و تلاش کنیم در عمق بدرخشیم، چراکه با توجه به پتانسیل‌های بالای دانشگاه فارغ‌التحصیلان ما می‌توانند در سطح کشور، منطقه و دنیا بدرخشند.
 
دکتر آقاجانی بابیان این‌که بی‌تردید هویت اصلی بخش داخلی در بیمارستان‌های جنرال است اذعان کرد: لازم است  در تمامی بیمارستان‌های جنرال دانشگاه یک بخش داخلی جنرال با جدیت فعالیت کند چراکه با این اقدام خدمات مؤثرتری در حوزه آموزش و درنهایت درمان به مردم ارائه خواهد شد.
 
رییس دانشگاه در ادامه ایجاد وحدت و همگرایی بیشتر در گروه داخلی را خواستار شد و تمرکز آموزش‌ها  بر گرایش‌های فوق تخصصی، توجه کافی به آموزش‌های پزشکی عمومی و آموزش دستیاری را مورد تأکید قرارداد.
 
تأکید رئیس دانشگاه بر تمامیت حقوق بیماران
 
دکتر آقاجانی  خطاب به حاضرین در جلسه افزود: باید نگاه جامع‌تری به بیمار و آموزش پزشکی داشته باشیم و تمامیت حقوق بیماران را موردتوجه قرار دهیم.
 
تلاش برای افزایش تعداد اعمال جراحی، افزایش ویزیت‌های سرپایی و حضور فعال‌تر در کلینیک‌ها ضمن  بهبود زیرساخت‌ها ازجمله مواردی بود که رئیس دانشگاه به اساتید و مدیران گروه داخلی دانشگاه توصیه کرد.
 
وی در ادامه ضرورت افزایش بهره‌وری در گروه داخلی را مورد تأکید قرارداد و با اشاره به استقرار سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی گفت: با استقرار این سامانه هوشمند اطلاعات ۱۹ بیمارستان به‌صورت زنده ثبت و در اختیار دانشگاه قرار دارد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به‌ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های بالای بیمارستان‌های دانشگاه، توزیع مناسب بستری بیماران و اشغال تخت‌ها را خواستار شد و گفت: بدون پذیرش، بستری و درمان بیمار آموزش، پژوهش و خدمت پزشکی امکان‌پذیر نیست.
 
دکتر آقاجانی از ۳۰ پله صعود دانشگاه در نظام رتبه‌بندی لایدن و ۸۴ رتبه در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس خبر داد و استفاده از پتانسیل بالای مراکز توسعه پژوهش‌های بالینی راه‌حل مؤثری برای فزایش تولیدات پژوهشی گروه داخلی ذکر کرد.
 
تربیت دانشجویانی بادانش و مهارت کافی مهم‌ترین هدف دانشگاه است
 
دکتر امیر محسن ضیایی معاون آموزشی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت و جایگاه مؤثر گروه داخلی اظهار کرد: این گروه یکی از اصلی‌ترین بخش‌های دانشگاه است به شکلی که هر اقدامی در این حوزه می‌تواند تغییرات عمده‌ای را در آموزش، تولید علم و نحوه ارائه خدمات ایجاد کند.   
 
وی توسعه و بهبود زیرساخت‌های آموزشی را موردتوجه قرارداد  و تأکید کرد: چنانچه بخواهیم در هر حوزه‌ای پیشرفت کنیم باید در گام اول زیرساخت‌ها را اصلاح و اجرا کنیم.
 
دکتر ضیایی تقویت دوره پزشکی عمومی را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه توصیف کرد و گفت: نقشی که دوره پزشکی عمومی در نظام ارائه خدمات ایفا می‌کند تأثیر بسزایی بر سایر مقاطع دارد.
 
معاون آموزشی با اشاره به برنامه‌های دانشگاه برای تقویت دوره پزشکی عمومی به برنامه ارتقاء اعضا هیئت‌علمی اشاره کرد و گفت: دانشجوی پزشکی عمومی نیاز به آموزش دانشگاهی و ارتباط کافی با فضای دانشکده پزشکی دارد.
 
وی در ادامه نقش اساتید باتجربه و مهم‌تر از آن بااخلاق را در آموزش مورد تأکید قرارداد و خاطرنشان کرد: تربیت دانشجویانی بادانش و مهارت کافی مهم‌ترین هدف دانشگاه است.  
 
دکتر ضیایی بابیان این مهم  که فعالیت‌های گروه داخلی در راستای مأموریت‌های دانشگاه است بر ضرورت توجه به برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت حرفه‌ای و بهره‌مندی از ظرفیت پذیرش دانشجویان بین‌الملل تأکید کرد.
 
ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های مراکز توسعه تحقیقات بالینی
 
دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز در این نشست، لزوم افزایش فعالیت پژوهشی را از سوی گروه جراحی  مورد تأکید قرارداد و ارتباط بیشتر اعضای گروه با مراکز توسعه تحقیقات بالینی و پژوهشکده‌ها را خواستار شد.
 
وی با اشاره به فعالیت‌های منحصربه‌فرد مراکز توسعه تحقیقات بالینی در کشور، ضرورت بهره‌مندی از  این مراکز را مورد تاکید قرار داد.
 
دکتر زرقی انجام کارتیمی در گروه‌ها، توجه به اخلاق در پژوهش، ارائه مقاله، پایان‌نامه‌های کاربردی و توانمندسازی اعضای هیئت‌علمی را ضروری دانست.
 
در بخش دیگری از این نشست دکتر کوروش وحید شاهی مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیز در این نشست ارتقای کیفیت آموزش آزمون‌ها را مورد تأکید قرارداد و توجه به حوزه آموزش و پژوهش را از سوی مدیران گروه‌ها خواستار شد.
 
دکتر وحید شاهی بهره‌مندی از تجربیات دوره‌های گذشته آزمون‌های دستیاری را راه‌کاری مؤثر در ارتقای سطح این آزمون‌ها دانست و خاطرنشان کرد: آزمون‌های بورد رویدادی مهم در آموزش محسوب می‌شود ولی موضوعی که برگزاری این آزمون‌ها را ارزشمندتر می‌کند، بازخورد و نتیجه این رقابت است.
 
وی برگزاری کلاس‌ها و آزمون‌های منظم را راه‌حل مؤثری برای ارتقا سطح آزمون‌های بورد دانست و گفت: ارتقا روند آموزشی باید به‌درستی در گروه‌ها رخ دهد.
 
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه در بخش دیگری درباره  نحوه ارائه مستندات نمره اخلاق حرفه‌ای در گروه‌ها  توضیحاتی ارائه داد.
 
دکتر شهرام علمداری مدیر گروه آموزشی داخلی نیز با اشاره به نقشه راه گروه طب داخلی در مورد  تعداد بیمارستان‌ها، تخت‌های  داخلی، درصد اشغال تخت و سیاست‌های کلان گروه طب داخلی  مواردی را مطرح کرد.
 
وی ضمن معرفی شاخص‌های ارزیابی دستیاران، دانشجویان و اساتید به مواردی نظیر مهارت اخلاق حرفه‌ای، مهارت ارتباطی و بین فردی و همچنین درمان و مراقبت از بیمار اشاره کرد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در جلسه رئیس دانشگاه با  گروه‌ آموزشی داخلی اعضای گروه درباره اهمیت و نقش پژوهش در پایان‌نامه‌های تخصصی، یکسان‌سازی ارزیابی پروپوزال‌ها، افزایش مشارکت اعضا هیئت‌علمی، توجه به صلاحیت حرفه‌ای، توجه به فعالیت های آموزشی در کنار فعالیت های پژوهشی، توجه به کیفیت فعالیت دستیاران، تأمین نیروی انسانی و منابع، اهمیت توجه به فعالیت‌های کیفی و اختصاص فضای فیزیکی مناسب در درمانگاه‌ها مواردی را مطرح کردند.
 
انتهای پیام/


٠٩:٢٢ - يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٨١٦٧٦    /    تعداد نمایش : ١٧٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.