سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه

تشکیل کمیته اخلاق حرفه ای، تدوین کدهای اخلاق حرفه ای و کدهای پوشش دانشجویان پرستاری، برگزاری دوره ای کارگاه های اخلاق حرفه ای، از جمله فعالیت های این دانشکده به منظور اعتلای اخلاق حرفه ای بوده است.

 حوزه معاونت آموزشی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری و مشارکت کلیه گروه های آموزشی و در راستای سیاست های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ابلاغی از معاونت محترم آموزشی وزارت متبوع به انجام فعالیت هایآموزشی متعددی در سال 1395 مبادرت نمود؛ به عنوان مثال، در راستای بسته آموزش پاسخگو و عدالت محور و با عنایت به مقوله کمبود نیروی انسانی پرستار در کشور، ظرفیت پذیرش دانشجویان کارشناسی پرستاری افزایش داده شد. همچنین، برنامه ریزی جهت انجام بخشی از کارآموزی دانشجویان در سطوح مختلف جامعه نظیر مدارس، خانه های سلامت شهرداری، کلینیک های مبتنی بر جامعه، استقرار اساتید و دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در بیمارستان ها و مراکز درمانی و حضور تمام وقت دانشجویان دکترا در دانشکده از سایر اقدامات انجام شده در این حوزه بوده است. از دیگر اقدامات در راستای این بسته، تشکیل کار گروه مشاوره تحصیلی و فرهنگی با نظارت مستقیم یکی از اعضای هیئت علمی و مشارکت سایر مدرسین دانشکده، به منظور کمک به حل زودرس مشکلات دانشجویان و پیشگیری از افت تحصیلی آن ها، بوده است.

از آن جا که بین المللی سازی آموزش پزشکی، در بسته های تحول، جایگاه ویژه ای دارد، در سال گذشته، برنامه ریزی جهت تاسیس مدیریت بین الملل در حوزه معاونت آموزشی دانشکده صورت گرفت. جذب تعداد 15 دانشجوی خارجی در رشته پرستاری، مشارکت در تربیت پرستاران کشورهای منطقه جهت ارایه مراقبت تسکینی و عضویت در مجامع سیاستگذاری و تدوین گایدلاین های مراقبتی سرطان در خاورمیانه، از اقدامات انجام شده در راستای بسته مربوطه می باشد.

تشکیل کمیته اخلاق حرفه ای، تدوین کدهای اخلاق حرفه ای و کدهای پوشش دانشجویان پرستاری، برگزاری دوره ای کارگاه های اخلاق حرفه ای، از جمله فعالیت های این دانشکده به منظور اعتلای اخلاق حرفه ای بوده است.

با عنایت به بسته توسعه آموزش مجازی، در سال گذشته تلاش گردید تا برخی دروس به شیوه blended learningآموزش داده شده و نیز برخی مهارت های پایه نظیر احیای قلبی ریوی، در قالب فیلم های آموزشی در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

یکی از مهم ترین افتخارات دانشکده در سال گذشته، که در راستای بسته ارتقای نظام ارزیابی و ارتقای آزمون ها انجام شد، برگزاری آزمون پیش کارورزی برای دانشجویان کارشناسی پرستاری بود که به شیوه آسکی و برای نخستین بار در کشور اجرا گردید. همچنین، سعی شد تا از سایر شیوه های ارزشیابی نظیر پورتفولیو و لاگ بوک در امر ارزشیابی دانشجویان استفاده شود.

از آن جا که ارتقای کیفیت آموزش، فرآیندی پایان ناپذیر تلقی می شود، برنامه های سال جاری این دانشکده در حوزه معاونت آموزشی، بر پایه ارزیابی دایمی وضعیت موجود، تدوین برنامه های نوآورانه و واقع گرایانه، استمرار در اجرای برنامه ها و پایش و ارزیابی ادواری آن ها، استوار خواهد بود.


٠٩:٤٠ - سه شنبه ١٦ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٤٧٣١٧    /    تعداد نمایش : ٦٥٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.