×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

درباره ما

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی با در اختیار داشتن 1533 عضو هیات علمی فعال و علاقمند، 11 دانشکده و یک مجتمع آموزش عالی سلامت، 6 پژوهشکده، 71 مرکز تحقیقات، 12 مرکز پزشکی آموزشی و درمانی و ۲ مرکز بهداشت و 8 شبکه بهداشت و درمان یکی از معتبرترین و بزرگترین مراکز ارایه خدمات آموزشی، بهداشت و درمانی در کشور است. در حوزه آموزش علوم پزشکی نیز بیش از 11446 نفر دانشجو در  95 گروه آموزشی و 205 رشته/مقطع و 47 دوره فلوشیپ شاغل به تحصیل می باشند.

معاونت آموزشی دانشگاه به عنوان متولی اولین رسالت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، یعنی آموزش، نقش مهم و حیاتی در پیشبرد اهداف دانشگاه در سطوح ملی و بین‌المللی دارد. این حوزه با فعالیتی گسترده در مقاطع تحصیلی، تعداد زیادی از دانش‌آموختگان را در حوزه های مختلف علوم سلامت به جامعه تقدیم می‌کند. این دانش آموختگان با استفاده از منابع غنی و توانمندی‌های عظیم موجود در دانشگاه در مقاطع و رشته‌های گوناگون تحصیل نموده و هر یک با اندوخته‌ای از دانش و تجربه دانشگاه را به قصد ارائه خدمت در جامعه و یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر ترک می‌نمایند. وظیفه این معاونت فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای آموزش، مدیریت خدمات آموزشی، کنترل، پایش و ارزشیابی آموزش‌های ارائه شده و تحقیق و توسعه در حوزه آموزش می‌باشد. بخشی از این فعالیت‌ها مستقیماً در حوزه معاونت آموزشی دانشگاه پیگیری و ارائه می‌شود و برخی به صورت غیر مستقیم در لایه‌های محیطی و از طریق دانشکده‌های تابعه انجام می‌پذیرد.

 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور و نماد آموزش عالی در حوزه سلامت، نقش مهمی در تحولات و پیشرفت‌های کشور در آموزش علوم پزشکی ایفا می‌کند. حوزه آموزش دانشگاه نیز با توجه به همین رسالت ملی و فرادانشگاهی گام‌های مؤثری را در جهت توسعه آموزش علوم پزشکی در سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی در سرتاسر میهن عزیزمان برداشته است. این دانشگاه با دارا بودن هیأت علمی کارآزموده، محققین برجسته، و نیروهای آموزشی کارآمد توانسته است با فارغ‌التحصیل کردن تعداد زیادی از متخصصین درحوزه‌های مختلف، نسبت به تامین نیروی انسانی مورد نیاز کشور اقدام نماید.  

 

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست